Představení budovy | DOP - HC s.r.o., Dolní Rychnov

Sociální služby, domov pro seniory a domov se zvláštním režimem, poskytujeme ve zrekonstruované budově s názvem Vila Maria. Velká čtyřpodlažní vila z 20 - 30. let 20. století má tři nadzemní podlaží a je zcela podsklepena. Celkově je budova řešena bezbariérově a vybavena signalizačním zařízením pro komunikaci personálu s klientem.

Vila Maria Vila Maria

Pokoje a sociální zářízení

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem nabízí 2–3 lůžkové pokoje a jeden 1 lůžkový pokoj, vybavené polohovacími lůžky a dřevěným nábytkem, s televizním signálem, v přízemí jsou pokoje vybaveny francouzskými okny s přístupem do zahrady. Koupelny a WC slouží vždy pro dva pokoje.

Jídelna a klubovna

Klientům je k dispozici společenská místnost a jídelna, místnost pro socioterapii – klubovna, kde se denně s klienty odehrávají různé aktivizační činnosti.

Snoezelen

Další místnost, kterou mohou klienti využívat je relaxační, terapeutická multismyslová místnost s názvem snoezelen. Místnost se nachází v přístavbě Domu ošetřovatelské péče. Pro klienty je tu vytvořeno specifické prostředí, jehož účelem je relaxace v atmosféře bezpečí a důvěry. Klienti se mohou ve vodním lůžku uvolnit při příjemné hudbě, nahrávkách zvuků z přírody a hře světel. Rehabilitační pracovnice klientům poskytuje rehabilitační techniky z konceptu bazální stimulace. Snoezelen je přínosný především klientům s Alzheimerovou chorobou nebo s jiným typem stařecké demence.

Okrasná zahrada s altánem

Okrasná zahrada se zajímavou botanickou hodnotou, fontánou a posezením je pro klienty příjemným zpestřením obzvláště v letních měsících. V zahradě se za hezkého počasí konají socioterapie, bohoslužby. Odehrávají se zde kulturní akce a zahradní slavnosti. Pro příbuzné klientů a další jejich návštěvy se v teplých měsících zahrada stává příjemnou kulisou ke společným chvílím.

Zahrada Venkovní posezení

Zahradní altán se zvonem slouží k odpočinkovému posezení uprostřed zahrady, zároveň je dostatečně prostorný pro skupinová posezení, je tedy i společenským prostorem. Má k dispozici pódium pro hudební či divadelní vystoupení, bohoslužby. Altán je za teplého počasí také místem pro socioterapie s pacienty, v létě pak pro zahradní slavnosti.